Boží soud hrozí všem

Co mohu zlepšit v oblasti posuzování druhých?

Hodně často v poslední době slyšíme kolem sebe, že neexistuje Boží spravedlnost. „Bůh je nespravedlivý, pokud tedy existuje.“ To jsou věty, kterými lidé charakterizují Boha, nebo se snaží na něj vinu hodit. Tento kritický duch se velmi rychle tlačí i do církve, mezi Boží děti.

Možná se vám stalo, že jste se sami ocitli v situaci, kdy jste drahého bratra, či drahou sestru, odsoudili takovým soudem, že už dotyčný(á) nemá šanci na „záchranu“. Ano, i křesťané zápasí v oblasti posuzování, a to docela často. Přitom ale stojíme na velmi tenkém ledě, který se může kdykoliv prolomit.

Právě klíčový verš ukazuje na to, že Bůh skutečně nikomu nestraní. Hledí do našeho srdce a svým slovem proniká až na rozhraní našeho ducha a duše. Je to proto, aby byly zjeveny všechny záměry našeho já. Veškeré pocity, ale i pohledy na ostatní. Ale přes veškerá pokušení a možné malé prohry stále můžeme věřit v Jeho slovo a Jeho věrnost. Protože:

Římanům 8:37 Ale v tom ve všem slavně vítězíme mocí toho, který si nás zamiloval. A to je přece ohromný motiv k tomu, abychom se nechali vést i v oblasti posuzování druhých.

Pane Ježíši, tolik Tě potřebuji, protože bez Tebe nejsem nic.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.