Martin Hejl /úvahy 22-12 (16.4.-20.4.)

1978

ředitel Scripture Union ČR

Pocházím z křesťanské rodiny ze sedmi dětí, čtyři děti si moji rodiče adoptovali. Můj domovský sbor byla Bratrská jednota baptistů na Praze 3 a na jeho chodu jsem se vždy aktivně podílel. Dnes jsem členem Církve bratrské na Praze 13. Osobní rozhodnutí odevzdat život Bohu jsem učinil již ve svých osmi letech. Dodnes si pamatuji na krásný, symbolický zážitek, kdy jsem od kazatele z USA dostal Bibli s datem mého narození, pouze rok se lišil. Důvodem bylo, že v USA píší den a měsíc v opačném pořadí. Kromě rodiny měli na můj duchovní vývoj vliv kazatelé Vlastimil Pospíšil a Bohuslav Procházka, který mě v mých jedenácti letech vedl ke křtu. Později, když jsem se sám stal kazatelem, jsem se mnohokrát k poznámkám z přípravky ke křtu vracel.
V roce 2001 jsem se oženil s Olgou, která pracuje jako zdravotní sestra. Máme tři děti – Tomáše, Jakuba a Natali.
Střední školu jsem absolvoval na Evangelické akademii v Praze. Ve stejné době jsem absolvoval kurz Život a svědectví křesťana a Kurz pro vedoucí skupinek následné péče k velkým satelitním evangelizacím Billyho Grahama a navštěvoval jsem biblickou školu při sboru Křesťanské společenství Praha. Následně jsem studoval Evangelickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy a stal jsem se kazatelem BJB v Kroměříži.
Od roku 2005 jsem ředitelem misijní organizace Scripture Union ČR, která vedle činnosti s dětmi a mládeží vydává tuto příručku pro každodenní čtení Bible. S touto organizací jsem se seznámil už jako desetiletý kluk v anglickém Sheringhamu v rámci tzv. Beach Mission (Plážové misie), kde se odehrával bohatý misijní program pro děti a mládež. Jsem vděčný, že mohu obdobnou práci dnes organizovat v naší zemi.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.