Jiří Pitzmos /úvahy 22-28 (11.9.-20.9.)

Křesťanské společenství

Je mi 50 let. Pána Ježíše jsem přijal v roce 1992, jako voják základní vojenské služby. Pocházím z rodiny, kde se do kostela nechodilo, jen s babičkou. K víře v Boha jsem cíleně veden nebyl. K Bohu mě vedla touha najít smysl života a bezpodmínečnou lásku.
Jsem 27 let ženatý a s manželkou máme 4 děti. V roce 1993 jsem osobně prožil povolání sloužit jako misionář v Chorvatsku a Božím řízením jsem se i se svojí tehdy budoucí manželkou přidal k českému týmu, který se na službu v Chorvatsku připravoval. Na misii jsme pak prožili něco málo přes 14 let. V té době jsem založil a 11 let vedl pobočku ACET Chorvatsko. Pořádali jsme v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině přednášky na základních a středních školách o prevenci HIV/AIDS, závislostech a vztazích. Podíleli jsme se na vzniku a budování evangelikálního sboru v Rovinji.
V současné době jsme již 11 rokem zpět v Česku a 2 roky sloužím jako vedoucí misijní skupiny Církve Křesťanské společenství České Budějovice. V církvi nemám žádný placený úvazek, pracuji jako příslušník Policie ČR. Způsobem zbožnosti jsem letniční charismatik.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.