Ivan Michalec /úvahy 22-03 (21.1.-31.1.)

Církev adventistů sedmého dne

Narodil jsem se v Ostravě a vyrostl jsem jako jedináček. Nikdo z mé rodiny nebyl věřící a já jsem vyrůstal se spoustou kamarádů ve velmi rozdílných partách v paneláku a na trempinku.
Moje setkání s Bohem bylo překvapivé, neplánované a příjemné. Prvním impulsem byla diskuse na střední škole a později jsem navštívil s kamarádem veřejnou přednášku - povídání o Bibli. V roce 1983 jsem Bibli (tehdy podpultovou, nedala se tehdy běžně sehnat) dostal do rukou. Při čtení jsem si zkoušel s Bohem povídat a řešit s ním různé situace a ono to fungovalo. Následující rok jsem s touto knihou konfrontoval své okolí a potkával zajímavé lidi. Bylo to podobné, jako když někomu vysvětlujete, jak funguje iPhone. Posluchač neví nic o technice, o skládání obrazu a přenosu písmen z jednoho telefonu do druhého, ale ví, že to funguje. A tak jsem druhým lidem vyprávěl o Bohu stejným způsobem, jakým se dnes mladí lidé sdílejí o možnostech nového iPhone. To mě provázelo po dobu vojenské služby, a protože mne z Boží milost nezavřeli, mohl jsem pokračovat i dále.
Už na počátku jsem si řekl, že nechci Bohu říci "NE", a tak jsem se přihlásil na Biblický seminář. Byla to pohnutá doba. Stačil jsem se oženit a odstěhovat do Čech. Když mne dostihla zpráva o zkouškách na seminář v Praze, trochu jsem zaváhal, ale Boží prst nikoli. Bylo kolem 60 uchazečů, přijato jen 35, a i když jsem nebyl až tak úspěšný, přijali také mne.
Dnes se potýkám s Božím slovem přes 25 let, pracoval jsem v Berouně, Písku, Klatovech a Litoměřicích. Příští rok naše cesta povede asi dál...

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.