20A Izaiáš má odvahu říci: `Dal jsem se nalézti těm, kteří mě nehledali, dal jsem se poznat těm, kteří se po mně neptali.´Víra, která má nohy

Jak jsem uvěřil a jak mohou uvěřit druzí?

Nevím, jak to máte vy, ale mě Bůh neustále překvapuje. Myslím, že je to úděl všech, kdo mu uvěřili a kdo mu věří. Být překvapován. Vzpomínám si, jak jsem uvěřil. To bylo velké překvapení. Stále jsem hledal smysl života a nic nefungovalo a najednou přede mnou stál někdo, kdo mi řekl evangelium - dobrou zprávu a... to fungovalo. Okolnosti, za jakých jsem se to dozvěděl byly pro mého zvěstovatele velmi nepříjemné. Většina se mu smála. Mě to však zasáhlo. Můj zvěstovatel to risknul, spolehl se na Boha a řekl mi to, co Bůh chtěl, abych slyšel. Víra mého zvěstovatele dostala nohy, přišla až ke mně a s každým jeho výdechem ke mně přivála slova spásy.

Možná se nám může zdát, že nejschůdnější způsob, jak přinést lidem kolem sebe Boží lásku, je sloužit. Je to dobré, ale nestačí to. Stejně jako jsme my potřebovali, aby k nám víra spaseného člověka přišla a Bůh k nám skrze něj promluvil, tak to potřebují i Ti, kteří ještě Boha neznají.

Pane, veď mě k těm, kdo Tě neznají a překvap je.

Systematické čtení z Bible na každý den vydává Scripture Union.